Půjčky na směnku ihned

Směnka je ve světě půjček velkým pojmem, který tu s námi vždy byl a vždy bude. Jeho krása spočívá v čiré jednoduchosti, nenáročnosti a jasnosti. K získání půjčky na směnku totiž stačí doklady totožnosti a kus papíru, na kterém budou stanoveny potřebné údaje, hlavně tedy o poskytovateli půjčky, o jejím příjemci a o tom, jak a kdy bude směnka splacena.

Specifika směnky jsou mnohá. Tak například, nečekejte žádné splátky- většinou je stanoveno datum, ve kterém musíte splatit půjčku i s úrokem, který ale bývá poměrně vysoký. Ale to už je záležitostí každého investora, který vám směnku vystaví, takže si vždy vše pořádně prostudujte. U směnek je opatrnost obzvláště na místě, protože mají poněkud jinou vymahatelnost, než ostatní půjčky. Pokud nezaplatíte včas, snadno se stane, že za vámi přijde exekutor, který vám zabaví tolik věcí, aby vynahradil částku, kterou jste nezaplatili. Proto se před podpisem jakékoliv směnky pořádně zamyslete, zda nemůžete úvěr získat levněji nebo bezpečněji jinde.

Výhody směnek je ale předurčují k tomu, aby byly tak populárním způsobem půjčování si, jako dnes jsou. Rychlost, s jakou můžete peníze získat, je jinak nedosažitelná. Stačí podepsat „cár papíru“ a peníze jsou vaše. Také většinou nemusíte dokazovat vůbec nic- své příjmy ani účel, kterému půjčené peníze budou sloužit. Taková „vstřícnost“ je zcela pochopitelná, protože při podpisu směnky jsou už pouze dvě možnosti- buď vše řádně splatíte, nebo vám exekutoři zabaví majetek, protože jím automaticky ručíte.

Důležité tak je si dát i pozor na to, s kým směnku podepíšete, volte raději prověřené jednotlivce nebo společnosti. I v oblasti směnek lze narazit na společnosti, které po vás budou chtít určité „nadstandardní“ záruky, ostatně je to pochopitelné a možná i výhodné, protože potenciálně znamená více záruk lepší úrokovou sazbu a menší nevýhodnost. Na druhou stranu, pokud můžete prokázat příjmy a nemáte záznam v registru dlužníků, pravděpodobně pro vás bude dostupná i některá z výhodnějších forem půjček, třeba dokonce i půjčka bankovní, která se vyznačuje menším úrokem, ale často také dlouhou čekací dobou na schválení. Ve finále často rozhoduje i čas, ale vždy si pečlivě zvažte své možnosti, abyste si vybrali ten správný produkt.