Půjčky na směnku ihned bez registru

Osob zapsaných v některém z registrů dlužníků je čím dál více. Nemluvíme pouze o centrálním registru, ale i o malých registrech, které si vedou jednotlivé společnosti, kterým zákazníci neplní některé závazky. Pokud máte s registrem dlužníků potíže, ať už z jakéhokoliv důvodu, možnosti získání půjčky se pro vás výrazně zužují. Jedním z poměrně oblíbených východisek je směnka. Cenný papír, který nás zavazuje někomu zaplatit určitý finanční obnos do určitého data.

Ač je směnka oblíbená metoda půjčování peněz, většinou ji vítají hlavně ti, kteří půjčují. Proč je tomu tak? V první řadě jde o jednoduchost- žádná velká administrativa, pouze řádně vypsaná směnka podepsaná oběma stranami. Druhou „výhodou“ je pak relativně vysoký úrok, o který si může výstavce říct, protože směnka bývá poslední možností, jak si půjčit pro osoby, které třeba nemohou prokázat příjem a jsou zapsány v registru dlužníků. Třetí výhodou je taky poměrně složité danění úroku, protože ve směnce nemusí být stanoveno, kolik si příjemce půjčil, ale tady by samozřejmě šlo o podvod, pokud by výstavce nepřiznal v daňovém přiznání celou částku úroku.

Pro příjemce směnky je výhodou už výše zmíněná jednoduchost jejího získání- žádné prokazování příjmů (ovšem, jsou i společnosti, které toto vyžadují), nebo nahlížení do registru dlužníků. Zároveň jsou půjčky bezúčelové, takže nikomu nemusíte dokazovat, k čemu jste peníze využili.

Je tu však jeden výrazný háček, s jehož existencí musí počítat každý, kdo chce půjčky na směnku využít- za půjčku totiž příjemce ručí svým majetkem, takže pokud nezaplatí stanovenou částku ve splatnosti, peníze mohou být vymáhány exekutorem, třeba zabavením majetku v odpovídající hodnotě. Jak vidíme, směnka je výhodná hlavně pro výstavce, ale ve finanční tísni ji rádi využijí i lidé, kteří prostě už jinou možnost nemají.