Půjčky na mateřské

Mezi tradiční životní situace a etapy, kdy je vždy na vše málo peněz, patří bezesporu i mateřská dovolená, kterou většina žen jednou i víckrát za život prochází. Příjem se výrazně oproti minulosti snižuje, zatímco výdaje se nezřídka kdy šplhají do astronomických částek. S mateřskou dovolenou je spojena intenzivní péče o dítě, ať už jde o spotřební zboží a jídlo, nebo například o přestavbu dětského pokoje, která si může vyžádat i desítky tisíc korun.

Řešení této dlouhodobé situace je samozřejmě skromnost a pomoc příbuzných, ale ne vždy to stačí. Jednou z dalších možností je i půjčka. Říkáte, že jste to zkoušeli? V bance jste nepochodili, protože rodičovských příspěvek není brán jako dostatečný příjem? Nedivíme se, protože tomu tak je v drtivé většině případů.

Půjčka ženě (i otci) na mateřské je tak u bank spíše utopie. Nabízejí se i jiné možnosti? K čemu by tu byl nebankovní sektor, kdyby nedokázal pomoci lidem, o které banky nestojí. Nebankovní půjčky na mateřské skutečně existují, neboť některé společnosti zahrnují rodičovský příspěvek do relevantních příjmů. Často to stačí, někde tento příjem nepotřebujete, někde vás, stejně jako banky, odmítnou. Pokud je váš příspěvek příliš nízký, můžete zkusit využít ručitele, který vaši bonitu zvýší.

Důležitou vlastností těchto půjček je, že jsou „mateřské“ pouze co do zdroje příjmu, nikoliv účelu půjčky. Takže platí, že tyto úvěry jsou neúčelové, takže peníze můžete použít tam, kde jsou zrovna potřeba, nebo si je necháte na horší časy, rozdělíte je na různé potřebné věci, které nemusejí ani s mateřstvím souviset.

Znepříjemňovat těžkou úlohu v mateřství není správné a navíc ani opodstatněné. Až děti povyrostou, tak se matky vrátí zpět do svých zaměstnání a ani rodičovský příspěvek není zanedbatelným příjmem. Šanci získat slušnou půjčku by tak měly rozhodně mít.