Půjčky do domu

Finanční sféra se ve velké míře digitalizuje. Velká část našich úspor i dluhů je pouhou číslicí v paměti počítače. Vznešeně tomu říkáme bezhotovostní platební styk, posíláme si čísla, přijímáme čísla, platíme čísly a občas některá ta čísla vyměníme za reálné bankovky v bankomatech.

Najdeme totiž případy, kdy bezhotovostní platební styk prostě vhodný není. Když chceme zaplatit za zboží, které lze platit pouze hotově, když musíme předat peníze někomu, kdo bankovní účet nemá nebo ho nechce použít.

Digitalizovaly se i půjčky- místo peněz v hotovosti dostáváme od bank ona numera na bankovní účet. Vždyť je to snadnější, rychlejší a praktičtější.

Nemusí to být ale výhodnější (a už vůbec ne rychlejší) vždy. Pokud potřebujete peníze v hotovosti a to tak, že rychle, máte možnost si půjčit u společností, které rychle půjčky schvalují a také je rychle dodají. K dodání peněz v hotovosti používají kurýry, kteří po schválení půjčky okamžitě vyrazí na cestu, aby vám peníze dalšího dne dodali až před práh. Jedná se o jednu ze služeb, díky kterým mohou nebankovní společnosti konkurovat majetnějším a dominantnějším bankám, které jsou ve své velikosti často trochu těžkopádné až pomalé.

Velkým plusem může takový způsob doručení i pro méně pohyblivé občany, nebo například pro zaměstnance na neschopence, kteří nesmějí opustit domov, jinak by jim kontrola mohla způsobit i odebrání podpory v nemoci.

Dodání peněz až domů přitom nestojí žádné peníze, jedná se o službu, jejíž náklady jsou kryty výdělkem společností poskytováním oblíbených půjček. Využitím kurýra se pak celý proces žádosti o půjčku zrychluje. Kdo chce využít hotovostních nebankovních půjček, ať už z jakéhokoliv důvodu, jistě podobnou možnost ocení. Pro další skupiny žadatelů o půjčky existuje zase spousta společností, které preferují převod peněz na účet, takže si vybere bezesporu každý.