Půjčky bez prokazování příjmů

Žádost o půjčku je poměrně nejasná sázka do loterie. Bance může vadit, že váš příjem je moc malý, nebo že jste kdysi opomenuli něco zaplatit a dostali jste se do registru dlužníků. Ale pokud půjdete o půjčku žádat bez prokazatelného příjmu, můžete rovnou zapomenout na to, že vám banka vyhoví. Bonita klienta je jedním ze základních požadavků, přes které vlak prostě nejede, protože banky nemají zájem o rizikové poskytování půjček, obzvláště je to tak proto, že na poskytování půjček nejsou závislé.

Trh s půjčkami se však neomezuje pouze na banky, naopak, existuje bohatá zásoba společností i soukromých investorů, kteří se poskytováním půjček a úvěrů zabývají, aniž by v sobě nesly konzervativní vlastnosti bankovních institucí. Nebankovní půjčky tak není problém získat i bez prokazování příjmů. Jak vybrat tu správnou?

Pravidel je několik. Hned zkraje bych doporučil vyhýbat se obloukem takovým subjektům, které chtějí nějaké poplatky předem- to je neférové jednání a značí nespolehlivost až podvody. Občas se například může stát, že od vás jednotlivec nebo společnost bude žádat poplatek za schválení půjčky, ale nakonec vám půjčku neschválí, protože je ve skutečnosti jejich jediným zájem onen poplatek získaný bez rizika a práce. Pak se také snažte hledat takovou půjčku, která je „jako dělaná pro vás“. Můžete ručit majetkem a máte ručitele v další osobě, ale jste v registru dlužníků a nemůžete prokázat příjmy? Pak najděte půjčku, kde budou požadovat ručení majetkem a ručitele, protože máte možnost získat lepší úrok za každou záruku, kterou můžete poskytnout. Máte dokonce i čistý registr? Existují i nebankovní společnosti, které do registru nahlížejí.

Rozhodně je tedy možné nebankovní půjčky bez prokazování příjmů získat, takže pokud je to zrovna váš případ, nevěšte hlavu a věnujte čas výběru toho nejlepšího produktu právě pro vás.