Půjčky bez dokládání příjmu

Tíživá finanční situace má většinou několik nejčastější důvodů. Jedním z nich je i ztráta zaměstnání a tím i příjmu. Často to jsou právě lidé, kteří ztratili zaměstnání a potřebují finanční výpomoc na překlenutí obtížného období, kdo potřebuje nutně půjčit. A to je velký problém, neboť kdo by půjčil člověku bez příjmu? Riziko nesplacení dluhu je na první pohled vysoké, ale není právě pomoc lidem v nouzi smyslem půjček?

V dnešní době má půjčka trochu jiný charakter- lidé, kteří na něco mají, ale nechce se jim šetřit, si koupí onu věc na splátky, případně si na ni vezmou úvěr, který později splatí. Říká se tomu žití na dluh a navzdory vší logice jde o velmi podporovaný způsob života. Naopak těm, kdo peníze opravdu potřebují, nikdo žádné peníze nedá. Nebo je to snad úplně jinak?

Naštěstí ano, protože kromě bank existují i další společnosti zabývající se půjčováním peněz. Nebankovní půjčky bez dokládání příjmu jsou standardním produktem, který nabízejí, takže i lidé bez zaměstnání mohou bez problémů přečkat tíživou situaci. Jak je ale možné, že člověk bez prokazatelného příjmu dostane půjčku?

Je to poměrně snadné, musí nějak ručit- typicky majetkem, nejtypičtěji tím nemovitým, i když existují i společnosti, kde ručíte třeba svým automobilem. Další možností je mít ručitele s vyšší bonitou. Takže půjčku může ve výsledku dostat opravdu téměř každý i bez dokazování příjmu.

Typickou vlastností těchto půjček je i to, že obvykle mívají poněkud vyšší úrok, to je opět daň za snadnou přístupnost půjčky, protože pro poskytovatele půjčky je riziko poměrně vyšší, než když může klient doložit svůj příjem. Vždy si proto pečlivě zkontrolujte a propočítejte úrok, výši splátek i RPSN, na kterém se nejlépe pozná, jestli je půjčka výhodná nebo nevýhodná (RPSN v řádu stovek procent už je opravdu vysoké a měli byste zvážit, zda k takové půjčce nenaleznete lepší alternativu).