Půjčka bez úroku

Půjčka bez úroku je jistě snem každého člověka, který si potřebuje nějaké ty peníze půjčit. Naopak je noční můrou poskytovatelů půjček a úvěrů, i když realita je taková, že tyto půjčky opravdu existují a ve výsledku jsou výhodné pro všechny.

U standardních půjček se s tímto téměř nesetkáme, protože banky ani nebankovní společnosti nemohou na takovém produktu vydělat žádné peníze. Občas narazíme ale například na úvěr, který lze splatit do určité doby bez dalších poplatků a úroků, a v takovém případě přeplatíme pouze minimum.

Typičtější půjčka bez úroku je kreditní karta, případně charge karta. U kreditní karty se jedná o bezúročnou půjčku pouze, pokud splatíte úvěr do určité doby, typicky kolem 50 dnů od čerpání peněz do mínusu. Pokud umíte dobře hospodařit, je kreditní karta asi ideálním typem úvěru, který můžete nosit stále s sebou, aniž byste zaplatili víc, než si v kritické situaci půjčíte.

Další možností je nákup na splátky, který mnohé společnosti nabízejí v různých variantách včetně takových, kdy nepřeplatíte cenu zboží vůbec. Je nutné ale dobře vybírat a peníze nemáte zcela ve své moci- pouze si můžete vybrat, co si koupíte. Často bývá nutné zaplatit alespoň nějakou akontaci a úvěr splatit v řádu několika měsíců- a to bez pojištění, kterého se musíte vzdát, jinak prostě zaplatíte vždy o něco víc.

Jedno ale mají půjčky bez úroku společné- velkou náročnost na klienty. Opět tu vidíme velký rozpor, neboť osoby, které půjčku opravdu potřebují, nedosáhnou na tyto bezplatné produkty. Naopak, musejí se smířit s tím, že úvěr přeplatí o desítky procent v ne příliš výhodných produktech, které ale nevyžadují vysokou bonitu a bezdlužnou minulost. Naopak lidé, kteří mají peněz dost a jsou vlastně VIP klienty bank, nemusí platit nic navíc, i když by to bylo v jejich možnostech.