Půjčka bez ručitele

Jak získat peníze bez ručitele? Myslíte, že to bude obtížné? Ale kdeže. Mít ručitele je určitě přínosné, protože se vám tak otevírají nejrůznější produkty, na které bez ručitele nedosáhnete. Ručitel může také zvýšit vaši bonitu u půjček, na které sami nedosáhnete. Ale rozhodně nejde o nutnost, bez které si nemůžete vůbec půjčit.

Důležitá je ale otázka, jak tedy budete za půjčku ručit. Samozřejmě, pokud máte dostatečně vysokou bonitu, tedy prokazatelný pravidelný příjem v odpovídající výši, pak nebudete mít nejmenší problém získat i velmi kvalitní úvěrové produkty, ať už u banky nebo v nebankovní sféře. Ručitel je však jednou z možností, jak svou bonitu zvýšit a dosáhnout na vyšší půjčky nebo nižší úroky a přijatelnější splátkový kalendář.

Další možností je ručení majetkem. To samozřejmě zvyšuje váš kredit a poskytovatel půjčky bude jasně vědět, že o své peníze nepřijde. Tuto možnost ale volte jen v případě, kdy si jste jistí, že se splacením půjčky nebudete mít žádný problém. Riskovat střechu nad hlavou kvůli pár tisícům korun totiž není zrovna dobrý nápad. Možná je lepší zkusit ručit movitým majetkem, což také jde. Prim v tomto ohledu hrají motorová vozidla, která jsou tradičně asi nejdražší movitou věcí, jejíž cena se dá snadno stanovit, například právě pro potřeby ručení za nějakou půjčku.

Půjčka bez ručitele tak není žádným exotickým zbožím. Existuje ve všech typech půjček, někde s využitím ručitele můžete získat lepší podmínky úvěru, ale bankám většinou stačí bezproblémová minulost a vysoká bonita. Nebankovní společnosti se spokojí ještě s menšími zárukami- nemusíte třeba ani prokazovat příjem, můžete být zapsáni v registru dlužníků a podobně. Nebankovní půjčka bez ručitele může oslovit mnoho lidí i díky tomu, že její vyřízení bývá velmi rychlé, a doručení bleskové.