Půjčka bez nahlížení do registru

Trápí vás nepříjemná finanční situace a nevíte si rady, protože banka vám odmítla pomoci kvůli vašemu zápisu v registru dlužníků? Víte, že existují i půjčky, u jejichž poskytování není na registr dlužníků brán zřetel?

U nebankovních společností existuje velmi slušná pravděpodobnost, že na takto dostupnou půjčku narazíte. Přiznejme si totiž, že registr dlužníků je zajímavý, leč krapet nedomyšlený nápad, který spoustu lidí spíše diskriminoval. Ono je to pochopitelné, ve státě, kde banky neznají pojem „riziko“, kde největší banka vydělá na pouhých poplatcích za bankovní služby 12 miliard korun za rok, není zrovna velká potřeba bankovních institucí vydělávat přes úvěrové služby.

U nebankovního sektoru, kde nikdo nikomu nic zadarmo a bezdůvodně nedá, je situace zcela jiná- společnosti chtějí půjčovat a jsou pro to ochotny zkousnout i takové věci, jako je zápis v registru dlužníků. A to je dobře, protože jinak by si většina lidí nemohla půjčku dovolit- právě ta většina, která ji potřebuje.

Půjčky bez nahlížení do registru mají samozřejmě i nějakou tu nevýhodu. Buď po vás společnost chce dostatečnou jistotu ve výši vašeho pravidelného příjmu, nebo vyžaduje ručení majetkem. Je to obvyklá praxe, která společnosti zaručuje, že se dostane ke svým penězům i v případě, že dlužník nebude půjčku splácet. Zároveň jde ale o důvod k zamyšlení pro každého, kdo tuto půjčku chce- opravdu si ji mohu dovolit? Opravdu nepřijdu zbytečně o střechu nad hlavou?

Doporučuji také vybírat takové půjčky, ve kterých po vás nechtějí poplatky předem, protože to je vždy velmi podezřelé. Úrok a RPSN také chtějte co nejnižší, ale to už je snad samozřejmostí a nikdo nechce zbytečně přeplácet úvěr o stovky procent.

Rozhodně ale půjčku bez nahlížení do registru zvažte, jde o zajímavou a dobrou alternativu k ostatním produktům, hlavně v případě, že v onom registru zapsaní jste.