Nebankovní půjčky

V současné době nejsou žadatelé o půjčku odkázáni pouze na milost či nemilost bankovních ústavů. Takzvanou nebankovní půjčku jim může poskytnout mnoho společností, které se na tento druh činnosti specializují. Nebankovní půjčkou může být i finanční závazek k právnické osobě nebo jiné fyzické osobě. Nejčastější jsou ale již výše zmiňované půjčky od specializovaných nebankovních finančních společností. Získat nebankovní půjčku je většinou jednodušší a rychlejší, protože společnosti, které je poskytují, nejsou svazovány tak přísnými pravidly a složitou administrativou jako banky.

Nebankovní půjčku lze získat jak prostřednictvím telefonu tak i na internetu. Stačí pomocí jednoduchého telefonního čísla nebo on-line formuláře kontaktovat společnost a udat základní údaje o své osobě a o částce, která by měla být půjčena. Zástupce společnosti už potom vyřídí všechny náležitosti a domluví si schůzku kvůli podpisu smlouvy. Místo konání této schůzky je čistě na klientovi, proto je nebankovní půjčka velmi diskrétní záležitostí. Pokud klient chce, navštíví ho obchodní zástupce přímo v jeho domě a jemu tak odpadá složité a zdlouhavé navštěvování obchodního místa.

Také schvalování nebankovní půjčky je rychlou záležitostí. Protože společnosti, které tyto úvěry poskytují, nenahlíží do registrů dlužníků, odpadá složitá administrativa a tím se i zkracuje doba nutná k posouzení žádosti. Složité dokazování příjmů u nebankovních půjček také mnohdy odpadá, stačí jen platný výpis z účtu a na něm patrný alespoň nějaký příjem. Jako příjem se počítá i jinde opomíjený rodičovský příspěvek maminek či tatínků na mateřské dovolené, důchod nebo třeba příjem z brigády u studentů. A pokud příjem prokazatelný není? To lze obejít osobou ručitele nebo zástavou nemovitosti. Také konsolidace půjček není v nebankovním sektoru žádný problém. Pokud jsou splněny všechny podmínky, lze žadateli ulehčit a jeho dosavadní finanční závazky změnit v jeden jediný, který tolik nezatíží měsíční rozpočet a ušetří na úrocích.

Stačí si tedy vybrat nebankovní společnost, která vám solidně a diskrétně představí svoji nabídku a bez zbytečné administrativy, skrytých poplatků a dlouhého protahování půjčí peníze na cokoliv.